„WŁAŚNIE WCZORAJ ktoś nam namalował coś na elewacji i potrzebujemy środka, który by to usunął…” – to częsta rozmowa z zarządcami obiektów, którzy nie doświadczyli dotąd dewastacji elewacji. Niestety jest już wtedy za późno. Wszystko byłoby prostsze, gdyby wcześniej podjęto działania profilaktyczne.

CZYM JEST PROFILAKTYKA ANTYGRAFFITI?

Usuwanie graffiti z powierzchni gładkich i odpornych na rozpuszczalniki (szkło, kamień, cegła, metale, płytki ceramiczne itp.) nie nastręcza trudności, gdyż spray i farby z flamastrów nie mogą wniknąć w strukturę podłoża. Do usunięcia należy użyć rozpuszczalnika zdolnego rozpuścić farbę (do farb akrylowych wymagany jest zmywacz o specjalnej kompilacji rozpuszczalników, natomiast w przypadku pisaków spirytusowych wystarczy zwykły denaturat). Podłoża te nie wymagają więc ochrony.

Usunięcie graffiti nie jest jednak możliwe z porowatych i chłonnych materiałów mineralnych, takich jak tynki akrylowe, tynki mozaikowe, czy powłoki malarskie, gdyż wnika ono głęboko w podłoże i da się je usunąć tylko z powierzchni – prawie zawsze zostanie cień, a dalsze doczyszczanie mechaniczne spowoduje spotęgowanie tego efektu poprzez uwidocznioną zmianę faktury powierzchni.

Cała profilaktyka antygraffiti sprowadza się więc do pokrycia podłoża impregnatem lub odpowiednią powłoką, która powstrzyma graffiti przed wnikaniem w głąb i umożliwi usunięcie graffiti bez narażenia podłoża na zniszczenie. Środki te chronią dodatkowo przed brudem, działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych oraz przed promieniowaniem UV, zastępując zwykłą impregnację hydrofobową.

PROPONUJEMY DWA RODZAJE USŁUG:

1. PRACE PREWENCYJNE.

Dysponujemy nowoczesnymi preparatami. Są to zwykle nieszkodliwe dla podłoża i przepuszczające parę emulsje wodne, woski lub mikrowoski, które pozwolą na zabezpieczenie powierzchni elewacji. Jeśli pojawi się graffiti, jego usunięcie będzie bezinwazyjne i nie pozostawi żadnego śladu na elewacji.

2. PRACE INTERWENCYJNE

Nasze metody usuwania graffiti sprawiają, że praca jest wykonywana bardzo sprawnie i szybko. Jesteśmy w stanie usunąć malunek z niemal każdego rodzaju powierzchni: m.in. tynk akrylowy, mineralny, piaskowiec, kamień, klinkier, cegła czy rolety antywłamaniowe. Dodatkowo podczas procesu usuwania powierzchnia jest równocześnie zabezpieczana, co chroni ją przed wpływami atmosferycznymi, chemicznymi lub innymi zabrudzeniami. Ochronna warstwa sprawia, że kolejne usuwanie graffiti będzie dużo szybsze i mniej kosztowne.

CENNIK:

  • USUNIĘCIE GRAFFITI Z POWIERZCHNI NIEZABEZPIECZONEJ: 50-70 zł/m2
  • USUNIĘCIE GRAFFITI Z POWIERZCHNI ZABEZPIECZONEJ: 30-40 zł/m2
  • ZABEZPIECZENIE POWIERZCHNI POWŁOKĄ ANTYGRAFFITI: 30-40 zł/m2

 

workers_box_antygrafitti

 

Nasze Realizacje

18/08/2018

Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Usuwanie graffiti